Witaminy dla diabetyków

Osoby chorujące na cukrzycę często nie doceniają konieczności uzupełniania codziennej diety o te elementy, które są niezbędne do przekształcania cukrów w energię, a tym samym obniżania stężenia glukozy we krwi. Lek. med. Bartłomiej Bieleń zwraca uwagę na przyczyny niedoboru witamin i konieczność stosowania suplementów diety zawierających kompleks witamin specjalnie dobrany do potrzeb diabetyków.

Szanowna Pacjentko, szanowny Pacjencie!

Pacjenci z cukrzycą, a szczególnie ci, którzy przyjmują bardzo powszechny i niejako „na nowo odkryty” doustny lek przeciwcukrzycowy – metforminę – mają zwiększone zapotrzebowanie na szereg witamin i mikroelementów. Zaliczyć do nich należy przede wszystkim:

  • witaminy z grupy B, wśród których B1, B2 i B6 są niezbędne do przekształcania cukrów w energię, a B12 wspiera proces regeneracji uszkodzonych nerwów;
  • witaminy C, E i prowitaminę A chroniące organizm przed działaniem „wolnych rodników” oraz
  • pierwiastki: chrom i cynk, odgrywające istotną rolę w wytwarzaniu i wydzielaniu insuliny.

Wiedza ta została właściwie wykorzystana przez farmakologów. Na polskim pojawił się preparat pochodzący z kraju słynącego z produktów najwyższej jakości – z Niemiec.  W jednej tabletce preparatu „Witaminy dla diabetyków”, przyjmowanej tylko raz dziennie, zawiera on wszystkie wymienione powyżej cenne składniki. Został on już doceniony w Polsce pierwszym w historii prestiżowym wyróżnieniem przyznawanym przez konsumentów firmom farmaceutycznym za ich produkty: „Złotym Otisem 2011” w kategorii „Preparaty dla Diabetyków”.

Ja, będąc przekonanym o ich wartości i mając do nich pełne zaufanie, zalecam „Witaminy dla  diabetyków” swoim pacjentom jako uzupełnienie codziennej diety. Polecam je także i Tobie.

lek. med. Bartłomiej Bieleń

Reklama